Montaż klimatyzacji w praktyce – kurs

Monter klimatyzacji to zajęcie, dla którego nie zabraknie miejsca na rynku pracy tak obecnie, jak i w przyszłości. Niezwykle dynamiczny rozwój branży klimatyzacyjnej, wprowadzanie nowych urządzeń, technik i systemów sterowania klimatyzacją, generuje ogromne zapotrzebowanie na wyspecjalizowanych monterów. Z myślą o Twoich potrzebach rozwojowych, proponujemy praktyczny kurs montażu klimatyzacji, zorganizowany w oparciu o najnowszą wiedzę i doświadczenie naszych specjalistów. Jeżeli więc szukasz perspektyw eskalacji Twoich kompetencji, możliwości zatrudnieni w kraju i za granicą – nasz kurs jest właśnie dla Ciebie!

Cena kursu – 1160zł/os.

Zainteresowany?

Zadzwoń: +48 888 817 777

Montaż klimatyzacji w praktyce

Przebieg szkolenia z montażu klimatyzacji

Oferujemy teoretyczny i praktyczny kurs w formie spójnego i dopasowanego szkolenia, z częścią teoretyczną:

 • opisującą rodzaje klimatyzatorów i układów klimatyzacyjnych (split VRV, VRF, multisplit),
 • zawierającą zasady doboru mocy urządzeń, trybu ich pracy i rodzaju układu,
 • rodzajów stosowanego czynnika R410a , R32 , 1234yf,
 • sposobu tłumienia drgań i montażu urządzeń na przegrodach budowlanych oraz typach i nośności łączników (kotew, wsporników, zawiesi),

oraz elementy praktyki w zakresie:

 • instalacji z miedzianych i lutowania twardego met. 912, kielichowania oraz prowadzenia i izolowania instalacji,
 • posługiwania się kluczem dynamometrycznym,
 • wykonywania rób szczelności podciśnieniowej oraz azotowej,
 • wykonywanie próżni w instalacji,
 • napełniania instalacji klimatyzacji czynnikami R32 oraz R410a,
 • odzyskiwania czynnika,
 • montażu i demontażu klimatyzacji typu SPLIT,
 • narzędzi i materiałów do montażu.

Szkolenie z montażu klimatyzacji przeprowadzane jest przez doświadczonych specjalistów z branży, z wykorzystaniem aktualnej wiedzy, technik i zaplecza sprzętowo-narzędziowego. Ze względu na często występującą konieczność wykonania montażu klimatyzacji na wysokości, dużą wagę przykładamy do omówienia zagadnień z zakresu przepisów i uregulowań BHP.

Kursy prowadzimy w Warszawie i Zabrzu oraz w siedzibie klienta, w uzgodnionym uprzednio terminie.

Wysoka jakość szkolenia, podparta wykorzystaniem skrupulatnie dobranych materiałów multimedialnych, pozwala na nabycie jego uczestnikom bogatych umiejętności wykonywania zadań, związanych z montażem klimatyzacji.

Dla kogo preferowany jest nasz praktyczny kurs montażu klimatyzacji?

Korzyści z przygotowanego przez nas szkolenia na montera klimatyzacji może czerpać każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i pragnie budować portfolio swoich kompetencji oraz zdobyć kwalifikacje w nowoczesnej, atrakcyjnej finansowo dziedzinie techniki. Także dla wszystkich osób, które mają styczność z branżą klimatyzacyjną a nie posiadają certyfikatu do wykonywania zawodu montera urządzeń klimatyzacyjnych.

Uzyskanie certyfikatu montera klimatyzacji

Po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują, ważny bezterminowo i uznawany przez wszystkich pracodawców na terenie Unii Europejskiej, certyfikat Instalatora Montażu Klimatyzacji.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami:

Zadzwoń: +48 888 817 777

zobacz pełne dane kontaktowe.

Lub wyszukaj szkoleń Montażu Klimatyzacji w Praktyce w swoim mieście:

Szukaj >>

 

Lub zapytaj o kurs przez formularz

  Montaż klimatyzacji w praktyce

  Certyfikaty i świadectwa powiązane

  Doskonałym uzupełnieniem szkolenia na montaż instalacji klimatyzacji mogą być kursy z zakresu eksploatacji instalacji elektrycznych w grupie G1 (uprawnienia SEP), w dziedzinie napełniania i konserwacji ciśnieniowych, przenośnych pojemników na gazy oraz szkolenie na F-Gazy.

  Wszystkie z tych kursów są dostępne u nas i przeprowadzane on-line lub stacjonarnie a szczegółowe informacje o nich, znajdują się w zakładce „Pozostałe Szkolenia”.